TL PreporuciBanner 670x90 Animated 15.02

Izbori u USK-a: I Fikret Abdić želi biti načelnik

  • Objavljeno u Kantoni
Izbori u USK-a: I Fikret Abdić želi biti načelnik

Manje od dva mjeseca ostalo je do novih, lokalnih izbora u Bosni i Hercegovini.

Kako smo već pisali, za ove izbore kandidiralo se nevjerovatnih 30.758 kandidata. Njih 7.869 nije prošlo prvu provjeru Centralne izborne komisije koja je u prvom krugu “ovjerila“ 22.889 kandidata.

Portal Radiosarajevo.ba u narednom periodu objavit će imena svih kandidata za načelnike i općinska vijeća odnosno skupštine opština u većim centrima u BiH.

VELIKA KLADUŠA:

Kandidati za načelnika

Asmir Ćufurović (SDA/SBB)

Fikret Abdić (Laburistička stranka BiH)

Admil Mulalić (DNZ)

Adem Pajazetović (nezavisni kandidat)

Kandidati za Općinsko vijeće:

SDA: 1 Keserović Ejub 2 Mušedinović Bisenija 3 Hadžić Muamer 4 Delić Jasmina 5 Čuturić Ćamil 6 Pajazetović Indira 7 Džaferović Adis 8 Nezirević Elvir 9 Muratović Mirveta 10 Hušidić Ale 11 Pajazetović Semra 12 Okanović Senad 13 Pajazetović Samra 14 Sefić Adnan 15 Džaferović Husein 16 Hodžić Samira 17 Kekić Nisvet 18 Hušidić Azra 19 Kendić Elmir 20 Veladžić Asim 21 Mehić Indira 22 Ćatić Emil 23 Babić-Ćufurović Fahreta 24 Dukić Haris 25 Ćatić Mirza 26 Mašinović Lejla 27 Keserović Rasim 28 Melkić Fata 29 Sarajlija Ferid

SDP: 1 Eskić Adel 2 Đogić Ervina 3 Kendić Irman 4 Mustedanagić Ale 5 Hodžić Amra 6 Murić Sanel 7 Đogić Elvir 8 Halikotić Minka 9 Nuhanović Šemsa 10 Tabaković Sidik 11 Purić Mustedanagić Sanda 12 Muratović Sanel 13 Kuduzović Elvisa 14 Kasumović Ibrahim 15 Pajazetović Emil 16 Mustedanagić Jasmina 17 Purić Jasmin 18 Šabić Esmeralda 19 Ugarak Nihad 20 Kantarević Adnan 21 Pajazetović Jasminka 22 Čerkez Asmir 23 Šabić Elvisa 24 Gračanin Senad 25 Miljković Agan 26 Šabić Sevda 27 Šabić Nazif 28 Okanović Elvedina 29 Osmanagić Sulejman 30 Kurtić Aladin 31 Hasić-Mujanović Mediha 32 Keserović Zlatan

DF: 1 Pehlić Enver 2 Purić Refika 3 Kajtazović Ibrahim 4 Erdić Esmira 5 Kamenjašević Ibrahim 6 Skenderović Sunita 7 Kajtazović Hajrudin 8 Hašić Arif 9 Murtić Rubija 10 Samardžić Ermin 11 Husić Jasminka 12 Karajić Denis 13 Muheljić Sedina 14 Cinac Ragib 15 Ahmetašević Suad 16 Selava Armina 17 Tričić Izet 18 Kekić Zinajda 19 Šabić Adis 20 Dizdarević Senad 21 Hašić Vesna 22 Hušidić Irnad 23 Kantarević Ajka 24 Mujagić Ibro 25 Ahmetašević Mirsad 26 Trejić Zumreta 27 Đogić Renato 28 Babić Zerina 29 Karajić Ekrem 30 Karajić Hašim 31 Đogić Emina 32 Bataković Zoran 33 Tričić Senija

Laburisti: 1 Abdić Jelenović Elvira 2 Bašić Fikret 3 Omanović Hasan 4 Ćerimović Asmira 5 Delić Emir 6 Ćehić Emina 7 Kudić Muharem 8 Behrić Ismet 9 Okanović Šaha 10 Omeragić Sabahudin 11 Dizdarević Zumreta 12 Mehurović Abdulah 13 Murtić Senhida 14 Munjaković Enver 15 Didović Senad 16 Čović Senaida 17 Abdić Fikret 18 Galijašević Senata 19 Ferkić Jasmin 20 Durmić Ismet 21 Veljačić Mirsada 22 Gračanin Anel 23 Ćatić Alija 24 Ružnić Adijan 25 Dizdarević Senad 26 Mustedanagić Ramiza 27 Abdić Ismet 28 Čelebić Matilda 29 Hušidić Mujo 30 Dizdarević Esad 31 Alibegić Alisa 32 Osmankić Almir 33 Grahović Emina

DNZ BiH: 1 Kordić Braco 2 Delić Rifeta 3 Ljubijankić Dinko 4 Purić Nermin 5 Babahmetović Adnana 6 Abdić Hamdija 7 Velić Fatima 8 Sefić Mirsad 9 Pilipović Džemila 10 Tralješić Zaim 11 Hojdanić Sumea 12 Ponjević Refik 13 Žalić Ena 14 Keserović Samir 15 Alibegić Mirsad 16 Omeragić Saćime 17 Šakanović Nezir 18 Muheljić Minela 19 Ćerimović Elmir 20 Ibradžić Fikret 21 Zahirović Mirfeta 22 Kudić Haris 23 Smlatić Azra 24 Ponjević Rifet 25 Purić Zemir 26 Abdić Izeta 27 Ćufurović Sead 28 Miljković Hadžira 29 Husić Sead 30 Kantarević Enis 31 Mustafić Senada 32 Muheljić Meho 33 Ramić Selena

Kladuška stranka privrednog prosperiteta: 1 Kajtazović Ibrahim 2 Hasanović Amela 3 Sarajlija Naser 4 Bašić Nermin 5 Bajrektarević Melita 6 Ogrešević Senad 7 Bajrektarević Ferida 8 Dizdarević Jusuf 9 Mustedanagić Nasiha 10 Bajrektarević Enver 11 Sarajlija Nejra 12 Ćehić Amil 13 Bašić Fatmira 14 Đogić Haris 15 Galijašević Hasan 16 Džanić Ajša 17 Šakanović Rifet 18 Koštić Tehvida 19 Kekić Elvis 20 Rekić Bego

Pokrenimo Kladušu: 1 Ćufurović Amir 2 Mujkić Jasminka 3 Jašarević Irhad 4 Ćerimović Hasan 5 Mekanović Omer 6 Miljković Sabina 7 Bajramović Ermin 8 Bajrektarević Edin 9 Pilipović Semir 10 Kasumović Dijana 11 Koštić Mirnes 12 Gračanin Emrah 13 Pehlić Šefik 14 Hušidić Asmira 15 Tralješić Šerif 16 Duduković Nermin 17 Melkić Zumret 18 Rizvić Dževada 19 Mujanović Emir 20 Huskić Sinan 21 Alić Suljanović Alma 22 Jušić Damir 23 Šakanović Husein 24 Kekić Agan

A-SDA: 1 Sulejmanagić Fuad 2 Miljković Emina 3 Šabić Rifet 4 Hodžić Nisveta 5 Hodžić Izet 6 Džanić Lejla 7 Muratović Fatmir 8 Babić Rifet 9 Dolić Fadila 10 Kajdić Hasan 11 Hozanović Majda 12 Bajrić Sandin 13 Jušić Emina 14 Topčagić Samir 15 Hušidić Amir 16 Karajić Nermina 17 Cinac Samir 18 Topčagić Zemira 19 Murgić Elvir 20 Hozanović Ibrahim 21 Okanović Dijana 22 Ajdinović Aladin 23 Sulejmanagić Belma 24 Rizvić Suad 25 Kekić Nedžad

SBB: 1 Kendić Ismet 2 Okić Zineta

Nezavisni kandidat: Zubović Esad

Nezavisni kandidat: Kekić Zahid

BIHAĆ:

Kandidati za gradonačelnika

Hadis Jusić (SDA/SBB)

Hajrudin Havić (SDP)

Zlatan Mizić (Demokratska fronta)

Edin Mašić (Naša stranka)

Nijaz Čaušević (Nezavisni demokratski iskorak)

Ejub Dizdarević (nezavisni kandidat)

Kandidati za Gradsko vijeće

SDA: 1 Budimlić Asmir 2 Ćehajić Amra 3 Abdić Hamdija 4 Imširević Refik 5 Seferagić Almira 6 Zulić Mustafa 7 Felić Edin 8 Dervišević Romana 9 Duračković Nerma 10 Malkoč Nijaz 11 Kurić Zerina 12 Čaušević Elmin 13 Kozlica Anela 14 Alijagić Irman 15 Smajić Alma 16 Felić Asmir 17 Hafizović Amra 18 Mehdin Alan 19 Čirić Sandra 20 Lipović Ermin 21 Bešić Emina 22 Kozlica Arnel 23 Šomić Sedina 24 Šečić Adnan 25 Ćemalović Azra 26 Okić Ekrem 27 Demirović Azra 28 Čelebić Safet 29 Kurtović Amra 30 Fazlić Amir 31 Musa Džennis 32 Begović Muhamed 33 Dedić Nedin 34 Fileković Suad 35 Felić Armin

SBB: 1 Čavkunović Muhamed 2 Komić Emira 3 Begić Sandi 4 Sadiković Harun 5 Džaferović Aida 6 Čirić Derviš 7 Ćenanović Sanela 8 Bećirspahić Dinko 9 Islamović Nermina 10 Mušić Enes 11 Bajadžić Đulsa 12 Sušić Amir 13 Mujagić Arijana 14 Durić Amir 15 Šušnjar Zinad 16 Musić Sabina 17 Halavać Elvis 18 Handukić Emina 19 Medić Milan 20 Cerić Amir 21 Abdihodžić Sajra 22 Midžić Mirza 23 Andrejaš Elma 24 Ramić Muhamed 25 Zjakić Halid 26 Džanić Maja 27 Selimović Hajrudin 28 Rekić Majda 29 Halilagić Armin 30 Malkoč Almir 31 Vidimlić Vasva 32 Duranović Sabahudin 33 Ahmedović Jasmina 34 Vojić Emir 35 Dupanović Sedin

Demokratska fronta: 1 Župa Davor 2 Handukić Senita 3 Muharemagić Emil 4 Pečenković Damir 5 Šakić Slobodanka 6 Čirić Kadir 7 Kličić Alma 8 Šumar Dijan 9 Midžić Aida 10 Fatkić Hasan 11 Vukelić Jadranka 12 Dulić Demir 13 Lelić Zerina 14 Kišmić Hazim 15 Poprženović Isak 16 Vojić Klara 17 Duraković Mehmed 18 Omanović Aira 19 Kovačević Senad 20 Ramić Hasan 21 Mušić Mirela 22 Dedić Mirza 23 Pečenković Edina 24 Zulić Murat 25 Redžepagić Ibrahim 26 Čelebić Ismeta 27 Okanović Izet 28 Karabegović Dijana 29 Zulić Melis 30 Kosović Ale 31 Đulkić Zehra 32 Husak Aldin 33 Čaušević Emira 34 Malkoč Amir

SDP: 1 Kulenović Fatka 2 Mešić Nedžad 3 Tomljenović Zora 4 Bašanović Nermin 5 Bobić Aljoša 6 Šušnjar Adis 7 Konjević Rusmira 8 Čavkić Admir 9 Ramić Ajla 10 Habibija Adnan 11 Malkić Milka 12 Mažar Luka 13 Štrkljević Emina 14 Redžić Dinko 15 Hambašić Sejad 16 Hasić-Ćehić Azra 17 Aličić Samir 18 Mujagić Asima 19 Felić Asim 20 Kozlica Hilmo 21 Nurudinović Alma 22 Muslić Jasmin 23 Hadžić Nejra 24 Demirović Adem 25 Bakrač Amir 26 Dedić Jasmina 27 Džemaili Sead 28 Sabljaković Aida 29 Alagić Amel 30 Bosnić Ibro 31 Bratić Senada 32 Midžić Amir 33 Muhamedagić Džemila 34 Kolčaković Denis 35 Sendić Nihad

Stranka za BiH: 1 Lipovača Adnan 2 Čović Suada 3 Babić Muhamed 4 Žerić Edina 5 Smlatić Zlatan 6 Sulejmanović Vahida 7 Rekanović Damir 8 Čaluk Amel 9 Alibabić Erna 10 Tutić Zlatan 11 Balić Orana 12 Dedić Mehmedalija 13 Hadžihajdarević Behija 14 Jurić Adrijana 15 Pačić Edin 16 Hergić Ena 17 Alijagić Ismet 18 Šabanagić Sladjana 19 Civić Esad

Građanski savez (GS): 1 Amidžić Armin 2 Alibegović Ilda 3 Moranjkić Edin 4 Handukić Zulfikar 5 Mujakić Mirjana 6 Ramić Sej 7 Midžić Fikret 8 Delić Ines 9 Marjanović Nurzekija 10 Budimlić Almir 11 Liđan Edina 12 Havić Sanel 13 Tahrić Azra 14 Sedić Elvedin 15 Hadžović Dinko 16 Đug Mara 17 Anušić Frane 18 Midžić Nejra 19 Duraković Jasmin 20 Piralić Emir 21 Žerić Dženana 22 Balić Adnan 23 Delić Selma 24 Sedić Ervin 25 Džanić Sead 26 Mešanović Dejla 27 Hafizović Emir 28 Šehić Tijana 29 Malkoč Nermin 30 Kudić Hasan 31 Karabegović Jasmina 32 Žerić Enes 33 Mušić Hana 34 Janda Emilio 35 Fazlić Ismet

HDZ BIH, HDZ 1990 – Za Bihać: 1 Šantić Mladen 2 Bašić Danica 3 Jurić Franjo 4 Šantić Tomislav 5 Bubulj Marija 6 Klepić Milan 7 Vujić Željka 8 Mihić Vedran 9 Barnjak-Sejdić Irena 10 Sokač Saša 11 Šimić Ana 12 Pačić Safet 13 Baković Žaklina 14 Turčić Saša 15 Šimić Mate 16 Anušić Marija 17 Vuković Mate 18 Majstorović Maja 19 Dujmović Pero 20 Ćurić Jozo 21 Baković Vlatka 22 Rukavina Ilija 23 Ćurić Martina 24 Jurić Petar 25 Dujmović Šimun 26 Mihić Andrea 27 Jurić Tomo 28 Mihić Ivana 29 Ivankić Ivan 30 Škripić Željko 31 Sokač Sanja

Naša stranka: 1 Osmanović Nurudin 2 Terzić Sonja 3 Hadžić Amir 4 Delić Esma 5 Jukić Damir 6 Zanačić Senad 7 Misimović Berbir 8 Hadžić Mejra 9 Midžić Alma 10 Sedić Saud 11 Međuseljac Dizdarević Alma 12 Kabiljagić Sanel 13 Tutić Mujesira 14 Fajković Husnija 15 Hadžihajdarević Ines 16 Šarić Danira 17 Krmpotić Božo 18 Salihagić Emina 19 Muslić Amel 20 Karač Senad 21 Alagić Semra 22 Selmanović Muhamed 23 Rekanović Vera 24 Hrustanović Aladin 25 Butković Sakib 26 Memagić Irma 27 Kovačević Ramo 28 Lipovača Ismeta 29 Salihagić Jasmin 30 Kostić Vučko 31 Bulić Emina 32 Mujadžić Ismar 33 Bektašević Hatidža 34 Muslić Ismar 35 Šahinović Aldin

SDU BiH: 1 Salihagić Safet 2 Šarganović Merima 3 Selmanović Mirsad 4 Pašić Mina 5 Mešanović Adnan 6 Golić Mevlida 7 Piralić Muhamed 8 Dizdarić Sead 9 Saračević Sadeta 10 Šabačkić Fikret 11 Bećirspahić Mirela 12 Šantić Josip 13 Babić Nejra 14 Čavkić Mirsad 15 Malkoč Adnan 16 Seferagić Nermina 17 Malkić Mersud 18 Abdić Emina 19 Dautović Hazim 20 Porčić Amar 21 Šušnjar Šeherzada 22 Karabegović Haris 23 Čaušević Izabela 24 Rekić Jasmin 25 Zulić Edvin 26 Šahinović Emina 27 Okugić Almir 28 Sulejmanović Amela 29 Kapo Abdulah 30 Kurić Fahrudin 31 Hodžić Jasmina 32 Fileković Arnex 33 Hadžić Sabina 34 Vojniković Nasuf 35 Salihagić Sulejman

Narodna stranka Radom za boljitak: 1 Šarić Besim 2 Rakanović Emira 3 Henda Alvir 4 Baković Jasminka 5 Felić Vildan 6 Hrnjić Valentina 7 Bećirspahić Adis 8 Hadžić Muharem 9 Šiljdedić Irma 10 Krkić Muhamed 11 Brkić Arnela 12 Karabegović Haris 13 Beganović Hidajeta 14 Delalić Mirsad 15 Malkoč Amanda 16 Nuhanović Rašid 17 Jukić Tatle 18 Fajić Hamza 19 Murgić Abdulah

A-SDA: 1 Kurić Ismet 2 Hadžiabdić Hanka 3 Dizdarić Senad 4 Čaušević Elvira 5 Grgić Franjo 6 Dedić Irma 7 Fatkić Ahmed 8 Rekanović Alijana 9 Demirović-Mušanović Hana 10 Sedić Jusuf 11 Kajtazović Anela 12 Keškić Hasan 13 Ćehajić Nejra 14 Dedić Mersud 15 Kličić Meho 16 Salihović Jasmina 17 Bunić Selam 18 Čirić Armana 19 Omeradžić Ibrahim 20 Trejić Enita 21 Solaković Razija 22 Omeragić Husein 23 Hajdarević Mina 24 Zulić Hamdija 25 Avdić Mirsad 26 Halilagić Una 27 Dizdarić Adnan 28 Haščić Arnela 29 Safić Bahrudin 30 Zulić Sabina 31 Emrulović Selma 32 Čavkić Jasmin 33 Lipovača Arifa 34 Alibabić Haris 35 Dulić Zehrudin

Stranka penzionera/umirovljenika: 1 Midžić Sulejman 2 Kulenović Naja 3 Delić-Ibukić Sead 4 Halkić Jasmina 5 Čelan Stipo 6 Mulalić Mensur 7 Rekić Štefana 8 Koričić Ismet 9 Behrem Ekrema 10 Midžić Osman 11 Trgo Kerima 12 Smajić Senad 13 Beganović Mevlida 14 Zirić Bećo 15 Mujanović Ismet 16 Ibrahimbegović Aida 17 Čizmić Omer 18 Miškić Nada 19 Grgić Stjepan 20 Bolić Ismet 21 Midžić Ismeta 22 Grozdanić Ale 23 Karabegović Nura 24 Velić Ivan 25 Topić Jasmin

Prva BH stranka: 1 Delić Šeherzada 2 Okugić Elvin 3 Midžić Jasmina 4 Kapić Midhat 5 Huseinović Sabina 6 Martinović Zvonko

Nezavisni demokratski iskorak: 1 Mustafić Enver 2 Raković-Čelebić Neira 3 Bajrić Ilda 4 Vikić Zijad 5 Šušnjar Amra 6 Jusić Dževad 7 Botonjić Besima 8 Brkić Azra 9 Babić Sakib 10 Behić Nermina 11 Mataruga Drago 12 Šekić Sedija 13 Zulić Zarif 14 Handukić Rasema

Marčetić Marinko (PDP)

Dedić Asmir (Povratak Otpisanih)

Behić Silvana (nezavisna kandidatkinja)

Jurić Roman (nezavisni kandidat)

Veladžić Abid (nezavisni kandidat)

 

RADIO SARAJEVO

senoworks